کتاب شبیه سازی سازه های دریایی به کمک نرم افزار +STAR CCM

استار سی سی ام

نرم افزار : star ccm

قطع : وزیری

تعداد صفحات : 275

نویسنده : بابک احمدپور، محمدرضا نگهداری

تاریخ چاپ : 1399

شابک : 9786007608562

نوع محصول : فایل pdf

در گذشته ساخت ابزار و سازه ها مبتنی بر فرمول ها، اطلاعات تئوری و تجربیات علمی صورت می گرفت. با ظهور کامپیوتر و پیشرفت تکنولوژی، محاسبات عددی و حل معادلات و… با استفاده از برنامه نویسی میسر شد. همزمان با آن روش های عددی  مختلف حل معادلات ریاضی مانند المان محدود (FEM)، تفاضل محدود حوزه زمان (FDTD)، ممان(MOM) و … ابداع و توسعه یافتند.

ظهور نرم افزارهای شبیه سازی به مهندسان در حوزه های مختلف کمک شایانی نمود تا با صرف کمترین هزینه، ابزار و سازه  مد نظر خود را طراحی کرده و ایرادات و مشکلات طرح را قبل از ساخت برطرف نمایند. نرم افزارهای شبیه سازی بسیار زیادی در حوزه های مختلف تولید شده است.

نرم افزار +STAR CCM یکی از نرم افزارها در حوزه شبیه سازی مهندسی اعم از مکانیک سیالات و جامدات، مهندسی پزشکی، عمران و معماری و … می باشد. که به دلایل مختلفی مانند ساده و یکپارچه بودن، امکانات بسیار زیاد برای مدلسازی و مش بندی، حل موشکافانه مسائل و قدرت نمایش و تحلیل نتایج، به جرات جزو بهترین نرم افزارهای این حوزه می باشد..

star ccm چیست؟

نرم افزار +STAR CCM محصول شرکت CD-adapco و از پیشرفته و کاملترین نرم افزارهای شبیه سازی می باشد. با استفاده از این نرم افزار می توان تحلیل های استاتیکی، دینامیکی، برق، انتقال حرارت، فشار و… را شبیه سازی و داده های مد نظر را استخراج نمود. این نرم افزار با ارائه ابزارهای بسیار واقع گرایانه به متخصصینی که در روند کاری خود با سیالات و به طور کلی پروژه های مربوط به جریان ها، جامدات، انتقال حرارت، فشار، مهندسی پزشکی و… سر و کار دارند کمک می کند تا مشکلات پیچیده در فرآیند کاری را شناسایی و با صرف کمترین هزینه آنها را رفع نمایند.

ویژگی های نرم افزار star ccm

میران یوزر فرندی این نرم افزار به هیچ وجه قابل مقایسه با نرم افزارهای مشابه این حوزه نیست. نرم افزار دارای محیطی ساده و یکپارچه است به طوری که طراحی هندسه، مش بندی، post processing. مدل سازی، حل معادلات حاکم، تولید و تحلیل نتایج همگی در یک محیط جای داده شده اند.

رابط کاربری ساده و کارآمد، قابلیت تحلیل دقیق و موشکافانه طرح ها، شبیه سازی جامع عملکردهای سیستم در جهات مختلف، قابلیت Remesh کردن سطوح انتخاب شده به منظور کاهش زمان تولید مش و تولید نتایج صحیح و با دقت بالا را می توان از جمله قابلیت های دیگر این نرم افزار نام برد.

فصول کتاب شبیه سازی سازه های دریایی به کمک نرم افزار star ccm

کتاب شبیه سازی سازه های دریایی به کمک نرم افزار +STAR CCM دارای 13 فصل حاوی فصول تئوری و عملی می باشد. سه فصل از این کتاب به تئوری مربوط به امواج، توابع دیواره و شبیه سازی موجشکن پرداخته شده است. ده فصل دیگر کتاب بصورت تمرین محور بوده و سعی شده است که محیط و ابزارهای نرم افزار در قالب شبیه سازی گام به گام (خصوصا در حوزه دریایی) معرفی و مورد استفاده قرار گیرد.

ویژگی منحصر به فرد کتاب

سبک کتاب متفاوت از کتاب های آموزشی دیگر بوده و سعی شده که اندکی از حالت تئوری محض خسته کننده فاصله گرفته شود. محیط و ابزارهای مورد استفاده در نرم افزار در قالب تمرین و انجام گام به گام شبیه سازی بر روی هندسه های مختلف آموزش داده شده است. لذا چون بیش از 50 درصد کتاب بصورت تمرین محور بوده، مطالعه آن بسیار سرگرم کننده و جذاب است. با انجام گام های ارائه شده و تمرین بر روی هندسه های مشابه به راحتی می توان به نرم افزار مسلط شد.

کتاب شبیه سازی سازه های دریایی نحوه شبیه سازی در حوزه های مختلف را آموزش داده است. اما به طور خاص به مقوله دریایی پرداخته است. شما با مطالعه این کتاب می توانید براحتی به کار با نرم افزار مسلط شوید. اما یکی از مهمترین و مفصل ترین مقوله ها در شبیه سازی هندسه، بحث مش بندی است. این بخش آموزشی ر می توانید در کتاب مش بندی به کمک نرم افزار STAR CCM مطالعه نمایید. در این کتاب نیز علاوه بر آموزش کلی کار با نرم افزار به طور خاص به حوزه مش بندی پرداخته شده است.

علاوه بر این کتاب، کتاب طراحی کشتی به کمک نرم افزار MAXSURF نیز تهیه شده است. در این کتاب به معرفی مهمترین ماژول های نرم افزار مکسرف پرداخته شده است. کتاب طراحی کشتی دارای سبکی روان و جذاب است و مطالعه آن بشدت توصیه می شود.

توی پیج اینستامون کلی آموزش، خبر، تحلیل و سیگنال از بورس و فارکس و ارز دیجیتال داریم.

تمام ویدیوهای آموزشی توی حوزه های پولساز هم در کانال یوتیوبمون قرار داره.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *