کتاب مش بندی به کمک نرم افزار +STAR CCM

نرم افزار star ccm

نرم افزار : +star ccm

قطع : وزیری

تعداد صفحات : 383

نویسنده : بابک احمدپور

تاریخ چاپ : 1399

شابک : 9786222313708

ناشر : میعاد اندیشه

نوع محصول : فایل pdf

در گذشته ساخت ابزار و سازه ها مبتنی  بر فرمول ها، اطلاعات تئوری و تجربیات علمی صورت می گرفت. با ظهور کامپیوتر و پیشرفت تکنولوژی، محاسبات عددی و حل معادلات و… با استفاده از برنامه نویسی میسر شد.  همزمان با آن روش های عددی مختلف حل معادلات ریاضی مانند المان محدود (FEM)، تفاضل محدود حوزه زمان (FDTD)، ممان(MOM) و … ابداع و توسعه یافتند.

ظهور نرم افزارهای شبیه سازی به مهندسان در حوزه های مختلف مانند star ccm+ کمک شایانی نمود تا با صرف کمترین هزینه، ابزار و سازه مد نظر خود را طراحی کرده و ایرادات و مشکلات طرح را قبل از ساخت برطرف نمایند. نرم افزارهای شبیه سازی بسیار زیادی در حوزه های مختلف تولید شده است.

نرم افزار +star ccm یکی از نرم افزارها در حوزه شبیه سازی مهندسی اعم از مکانیک سیالات و جامدات، مهندسی پزشکی، عمران و معماری و … می باشد. به دلایل مختلفی مانند ساده و یکپارچه بودن، امکانات بسیار زیاد برای مدلسازی و مش بندی، حل موشکافانه مسائل و قدرت نمایش و تحلیل نتایج، به جرات جزو بهترین نرم افزارهای این حوزه می باشد.

+star ccm چیست؟

نرم افزار +STAR CCM محصول شرکت CD-adapco و از پیشرفته و کاملترین نرم افزارهای شبیه سازی می باشد. با استفاده از این نرم افزار می توان تحلیل های استاتیکی، دینامیکی، برق، انتقال حرارت، فشار و… را شبیه سازی و داده های مد نظر را استخراج نمود. این نرم افزار با ارائه ابزارهای بسیار واقع گرایانه به متخصصینی که در روند کاری خود با سیالات و به طور کلی پروژه های مربوط به جریان ها، جامدات، انتقال حرارت، فشار. مهندسی پزشکی و… سر و کار دارند کمک می کند تا مشکلات پیچیده در فرآیند کاری را شناسایی و با صرف کمترین هزینه آنها را رفع نمایند.

ویژگی های نرم افزار +star ccm

میران یوزر فرندی این نرم افزار به هیچ وجه قابل مقایسه با نرم افزارهای مشابه این حوزه نیست. نرم افزار دارای محیطی ساده و یکپارچه است به طوری که طراحی هندسه، مش بندی، post processing، مدل سازی، حل معادلات حاکم، تولید و تحلیل نتایج همگی در یک محیط جای داده شده اند.

رابط کاربری ساده و کارآمد، قابلیت تحلیل دقیق و موشکافانه طرح ها، شبیه سازی جامع عملکردهای سیستم در جهات مختلف، قابلیت Remesh کردن سطوح انتخاب شده به منظور کاهش زمان تولید مش و تولید نتایج صحیح و با دقت بالا را می توان از جمله قابلیت های دیگر این نرم افزار نام برد.

نرم افزار استار دارای روش های متعددی برای مش بندی است. از جمله این روش ها می توان چندضلعی (Polyhedral)، مثلثی (Tetrahedral)، چهارضلعی (Quadrihedral)، منظم (Trimmed cell)، لایه منشوری (Prism layer)، گسترش یافته (Extruder)، Thin mesher، Directed mesher، Generalized cylinder و چندین روش مش بندی دیگر را نام برد. با توجه به تعدد روش های مش بندی در این نرم افزار می توان مش با کیفیت بالایی را تولید نمود.  این امر دست کاربر را برای انتخاب نوع مش باز گذاشته و همچنین دقت نتایج را نیز بشدت بالا می برد.

فصول کتاب مش بندی به کمک نرم افزار +star ccm

با توجه به گستره مش بندی و همچنین اهمیت بسیار بالای این مقوله در شبیه سازی، کتاب مش بندی به کمک نرم افزار +STAR CCM حول این محور و در 12 فصل حاوی فصول تئوری و عملی تهیه شده است. دو فصل مفصل و تقریبا کامل این کتاب به تئوری مربوط به مش و مش بندی و ده فصل دیگر کتاب بصورت تمرین محور می باشد. در فصول شبیه سازی گام به گام سعی شده است که تمام ابزار مورد نیاز برای انواع مش در قالب شبیه سازی هندسه های مختلف آموزش داده شود. در این فصول علاوه بر آشنایی با انواع مش بندی، با انواع ابزار تعمیر سطح و مش، محیط طراحی هندسه و ابزارهای دیگر مورد نیاز برای شبیه سازی نیز  آشنا می شوید.

ویژگی منحصر به فرد کتاب

سبک کتاب متفاوت از کتاب های آموزشی دیگر بوده و سعی شده که اندکی از حالت تئوری محض خسته کننده فاصله گرفته شود. محیط و ابزارهای مورد استفاده در نرم افزار در قالب تمرین و انجام گام به گام شبیه سازی بر روی هندسه های مختلف آموزش داده شده است. لذا چون بیش از 50 درصد کتاب بصورت تمرین محور بوده، مطالعه آن بسیار سرگرم کننده و جذاب است. با انجام گام های ارائه شده و تمرین بر روی هندسه های مشابه به راحتی می توان به نرم افزار مسلط شد.

کتاب مش بندی به کمک نرم افزار STAR CCM علاوه بر آموزش کار با نرم افزار به طور خاص حول مقوله مش بندی تهیه شده است. کتاب دیگری نیز به نام شبیه سازی سازه های دریایی به کمک نرم افزار STAR CCM تهیه شده است. این کتاب علاوه بر آموزش کار با نرم افزار در بخش های مختلف، به طور خاص به بحث سازه های دریایی پرداخته است. این کتاب نیز دارای نوشتاری بسیار روان و جذاب است و مطالعه آن بشدت توصیه می شود.

توی پیج اینستامون کلی آموزش، خبر، تحلیل و سیگنال از بورس و فارکس و ارز دیجیتال داریم.

تمام ویدیوهای آموزشی توی حوزه های پولساز هم در کانال یوتیوبمون قرار داره.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *