ایردراپ، واقعیت یا کلاهبرداری؟

ایردراپ و انواع دسته بندی، نکات مهم و معرفی پلتفرم ایردراپ معتبر

دنیای کریپتوکارنسی روز به روز در حال پیشرفته و گسترده تر شدن می باشد. کسب درآمد از این بازار نیز هر روز پیچیده تر و جذابتر می شود. این بازار آینده بازارهای سرمایه و درآمدزایی بوده و با قالب کردن خود به کشورهای مخالف، نگاه گسترده ای را به سمت خود جذب نموده است.

کسب درآمد در بازار رمزارز و ارزدیجیتال روش های مختلفی دارد. یکی از ساده تر روش ها شرکت در ایردراپ معتبر و گاها رایگان می باشد. اما آیا کسب درآمد از ایردراپ به همین سادگی است؟ در این مقاله به تعریف ایردراپ، انواع دسته بندی ایردراپ ها، نکات مهم مرتبط با گرفتن ایردراپ و پلتفرم های کاربردی معرفی ایردراپ معتبر و رایگان پرداخته شده است.

ایردراپ معتبر

ایردراپ چیست؟ (Airdrop)

ایردراپ (Airdrop) در واقع به معنی امدادرسانی و کمک های اولیه ای است که از طریق هواپیما به سمت پایین پرتاب می شد. از این مفهوم در بازارهای مالی مثل ارزدیجیتال برای بازاریابی و تبلیغات استفاده می شود. شابد تا به حال دیده باشید که با افتتاح یک رستوران یا فست فود، با هدف جلب توجه مردم به مشتریان بصورت رایگان و یا با یک تخفیف ویژه غذا داده می شود. این حرکت نه تنها به ضرر صاحب رستوران نیست بلکه یک روش تبلیغاتیه بسیار کارآمد و ارزان محسوب می شود.

این روش تبلیغاتی از سال 18-2017 به دنیای کریپتو وارد شد و تیم سازنده پروژه های جدید ارزدیجیتال از ایردراپ برای افزایش تمایل کاربران به عرضه اولیه توکن خود استفاده می نمودند. در این روش در قبال انجام یک سری وظایف مثل عضو شدن و فعال بودن در شبکه های اجتماعی توکن، رمزارز رایگان دریافت می نمایید.

ایردراپ رایگان چه سودی برای تیم سازنده توکن دارد؟

شاید این سوال برای خیلی هاتون پیش اومده باشه که چرا خیلی از ایردراپ ها بصورت رایگان و در قبال عضو شدن در شبکه های اجتماعی انجام می شوند و این کار چه سودی برای تیم سازنده توکن دارد؟

باید بدانید که ساخت توکن یک روش ساده است. به همین دلیل روزانه توکن های بسیار زیادی ساخته می شوند و شناساندن توکن به مردم بسیار دشوار و هزینه بردار است. اما با عرضه درصدی از توکن ها در قبال عضو شدن و فعال بودن در شبکه های اجتماعی مثل تلگرام، توئیتر، دیسکورد، اینستا، یوتیوب و … با کمترین هزینه ممکن، توکن به یک جامعه بزرگ معرفی می شود. همچنین باعث به وجود آمدن یک بازار عرضه و تقاضا نیز می شود.

این کار نه تنها به ضرر تیم سازنده توکن نیست بلکه بشدت مفید و کم هزینه می باشد.

Altseason is Coming

با این دو تا آلتسیزن رو از دست نمیدی !!!

1- پکیج سیگنال و تحلیل 50 آلت کوین مستعد پامپ

2- دوره رایگان صفر تا ترید ارزدیجیتال

انواع دسته بندی ایردراپ و عرضه اولیه

عرضه اولیه توکن و ارزدیجیتال به سه دسته کلی ICO, IDO, IEO تقسیم می شوند. در زیر به تعریف هر یک از این عرضه های اولیه پرداخته می شود.

Initial Coin Offering (ICO) : در این عرضه اولیه شرکت و تیم سازنده توکن، خود وظیفه عرضه توکن به افراد را برعهده می گیرد. در این حالت شرکت اهداف خود را در قالب وایت پیپر (WhitePaper) و نقشه راه (RoadMap) ارائه می دهد و کاربران با انجام وظایفی مانند عضو شدن در شبکه های اجتماعی و فعال بودن در آنها تعدادی توکن را به رایگان کسب می نمایند. اعتبار این روش نسبتا پایین بوده و در اکثر مواقع پروژه ها اسکم می شوند. 

Initial Dex Offering (IDO) : در این روش عرضه اولیه توکن در یک صرافی غیر متمرکز مانند پنکیک سواپ و یونی سواپ انجام می پذیرد. در این حالت در قبال پرداخت هزینه و یا استیک کردن یک رمزارز خاص به شما ارزدیجیتال مورد نظر داده می شود. اگرچه این روش به دلیل لیست شدن توکن در یک صرافی غیرمتمرکز اندکی معتبرتر از حالت ICO می باشد، اما باز هم پرداخت هزینه جهت دریافت توکن در این روش هم توضیه نمی شود. اما استیک کردن رمزارز و دریافت رمزارزی مورد نظر کار بی خطری است چرا که در اکثر مواقع رمزارز استیک شده معتبر بوده و حتی اگر توکن داده شده هم موفق نباشد، شما سرمایه اصلیتان را از دست نمی دهید.

Initial Exchange Offering (IEO) : در این روش عرضه اولیه توکن در یک صرافی متمرکز مانند بایننس، بای بیت و یا… انجام می پذیرد. در این حالت چون صرافی ها دارای فیلترهای مختلفی برای لیست کردن ارزدیجیتال هستند، عرضه اولیه از اعتبار نسبی برخوردار است. ایردراپ معتبر این صرافی ها گاها با سودهای چند صد درصدی همراه هستند و به نوعی این عرضه اولیه را می توان به عرضه اولیه بورس تشبیه نمود. اما این نکته را هم در نظر بگیرید که برای شرکت در این ایردراپ معتبر و عرضه های اولیه می بایست در صرافی احراز هویت نمود که متاسفانه برای کاربران ایرانی قابل دسترس نمی باشد.

ایردراپ معتبر

انواع روش های ایردراپ

دریافت ایردراپ معتبر و به طور کلی ایردراپ های مختلف روش های مختلفی دارد که در زیر به معرفی آنها پرداخته شده است:

روش استاندارد (Standard) : در این روش با ثبت نام در یک سایت، خبرنامه و یا چیزی مشابه آن توکن مورد نظر را دریافت می نمایید.

روش پاداش (Bounty) : در این روش مرسوم با انجام وظایفی همچون عضویت و فعال بودن در شبکه های اجتماعی، توکن مورد نظر را به رایگان دریافت می نمایید.

روش انحصاری (Exclusive) : در این روش ایردراپ و توکن مورد نظر تنها به افرادی اختصاص داده می شود که از قبل در سایت یا پروژه ای فعالیت داشته اند. مانند ایردراپ سایت Uniswap در سال 2020 که ارزش آن 1200 دلار بود.

روش هاردفورک (Hard Fork) : این روش اندکی متفاوت از رش های دیگر می باشد. در این حالت با بروزرسانی یک شبکه و تقسیم آن به دو پروژه جدید، دارندگان کوین اصلی به اندازه داراییشان توکن جدید کسب می نمایند. مانند ایردراپ بیت کوین کش (BCH) سال 2017 که در قبال کاربران در قبال مقدار بیت کوین (BTC) که داشتند، بیت کوین کش دریافت نمودند.

روش هولدر (Hoder) : در این روش در صورت هولد کردن و نگهداری از یک رمزارز خاص، توکن جدید داده می شود. به طور مثال با هولد کردن اتریوم (ETH) و یا ترون (TRX) مقداری توکن مورد نظر هدیه داده می شود. 

نکات مهم در مورد ایردراپ

اگر قصد گرفتن ایردراپ دارید می بایست به یک سری نکات توجه داشته باشید:

1- گرفتن ایردراپ یک سرگرمی است و نباید به چشم یک شغل به آن نگاه کنید.

2- بیش از 90 درصد ایردراپ ها کلاهبرداری هستند، پس نیاز نیست که تمام ایردراپ ها گرفته شوند و تنها ایردراپ معتبر را بگیرید.

3- ایردراپ ها را اعتبارسنجی نمایید. با استفاده از وایت پیپیر، اهداف ایردراپ و با رودمپ، زمانبندی اهداف را بررسی کنید. همچنین سایت و شبکه های اجتماعی توکن را نیز زیرنظر داشته باشید.

4- به هیچ عنوان برای گرفتن ایردراپ در حالت ICO و گاها IDO پولی را پرداخت نکنید.

5- ایردرایپ ها را در یک کیف پول مجزا و جدا از کیف پولی که دارایی اصلیتان در آن است دریافت نمایید. آموزش کیف پول های تراست ولت (Trust Wallet) و متامسک (Metamask) را مشاهده نمایید.

6- به جهت راحتی کار، برای گرفتن ایردراپ ها اکانت های شبکه اجتماعی (تلگرام، توئیتر، اینستاگرام، یوتیوب، دیسکورد و…)  مجزایی بسازید.

پلتفورم های معرفی ایردراپ معتبر

سایت ها و پلتفورم های بسیار زیادی وجود دارند که با داشتن فیلترهایی اقدام به معرفی ایرداپ معتبر می کنند. با عضویت و ثبت نام در این سایت ها می توانید روزانه در تعداد زیادی ایردراپ معتبر (البته با اعتبار نسبی نه قطعی) شرکت نمایید. در زیزر تعدادی از مهمترین این سایت ها معرفی شده اند.

1- کانال تلگرامی ویرا اینوست (Vira Invest) 

2- سایت Coinmarketcap

3- سایت AirdropAlert

4- سایت Airdrops

5- سایت ICOdrops

6- سایت CryptoRank

7- سایت Gleam

کانال ویرا اینوست (Vira Invest)

در این کانال به معرفی و بررسی ایردراپ معتبر و رایگان پرداخته می شود. همچنین نحوه ثبت نام در ایردراپ ها بصورت ویدیویی و گام به گام توضیح داده می شود. در این کانال سعی شده است که تا حد امکان ایردراپ معتبر و با قابلیت نقدشوندگی بالا معرفی شود.

همچنین در کانال ویرا اینوست آموزش های مختلف حوزه بازارهای مالی نیز قرار داده می شود. با عضویت در این کانال از آموزش های رایگان و ایردراپ معتبر معرفی شده در آن بهره مند شوید.

تعدادی از ایردراپ معتبر و رایگان معرفی شده در کانال را در زیر مشاهده نمایید. که تعداد زیادی از آنها نقد و برداشت شده اند.

ایردراپ در سایت Coinmarketcap

یکی از معتبرترین و کارآمدترین سایت های حوزه کریپتوکارنسی و ارزدیجیتال، سایت کوین مارکت کپ می باشد. این سایت کارایی های بسیار زیادی را در این حوزه دارد که در آینده مقالات بیشتری از این سایت برایتان منشر خواهیم کرد.

یکی از بخش های این سایت، معرفی ایردراپ معتبر می باشد که در زیر نحوه گرفتن ایردراپ از این سایت توضیح داده می شود. 

1- جهت گرفتن ایردراپ از Coinmarketcap ابتدا می بایست با استفاده از ایمیل در سایت ثبت نام نمایید. بدین منظور بر روی لینک زیر کلیک کنید.

در صورتی که از لینک فوق برای ثبت نام در سایت استفاده نمایید، 20 الماس دریافت می کنید که از این الماس ها می توانید برای دریافت NFT و… استفاده کنید. 

2- پس از ثبت نام، با استفاده از منوی سایت به مسیر Products/ Free Airdrops بروید.

3-  در این صفحه سه بخش زیر وجود دارد.

در بخش Ongoing ایردراپ هایی قرار داده شده اند که در حال ثبت نام هستند.

در بخش Upcoming ایردراپ هایی قرار داده شده است که در آینده قابل ثبت نام می شوند.

در بخش Ended Airdrops  نیز ایردراپ هایی که پایان یافته اند قابل مشاهده می باشد.

4- در بخش Ongoing Airdrops بر روی ایردراپ مورد نظر کلیک نمایید.

در هر کدام از این قسمت ها می توانید جزئیات مربوط به ایردراپ از جمله اسم و لوگو، تعداد نفرات ثبت نام کرده، تعداد کل توکن ها قابل عرضه، تعداد کل نفراتی که می توانند برنده شوند و زمان باقی مانده برای ثبت نام را مشاهده نمایید.

ایردراپ رایگان

پس از کلیک بر روی ایردراپ مورد نظر، در صفحه جدید می توانید اطلاعات مربوط به ایردراپ را مشاهده نمایید. اطلاعاتی از جمله whitepaper, source code, contract address,  شبکه های اجتماعی، سایت و…

در قسمت How To Participate? می توانید نحوه ثبت نام در ایردراپ را مشاهده نمایید. البته راه آسان تری هم وجود داردک

5- بر روی گزینه Join This Airdrop کلیک کنید.

6- مراحل خواسته شده را انجام دهید.

مراحلی مانند اضافه کردن به واچ لیست، عضویت در فیس بوک، توئیتر، تلگرام و…

7- پس از انجام مراحل، آدرس کیف پول و آیدی شبکه های اجتماعی خواسته شده را وارد نمایید.

8- تیک های موجود در پنجره را زده و  بر روی Join Airdrop کلیک کنید.

ایردراپ کوین مارکت کپ

جهت اضافه کردن آدرس کیف پول می توانید از کیف پول متامسک و تراست ولت استفاده کنید.

برای راحتی کار می توانید از Contract Address موجود برای اضافه کردن توکن به کیف پول استفاده نمایید.

راستی میدونستی می تونی با یه کار کوچیک ازمون کد تخفیف 30 درصدی روی تمام محصولات قابل فروشمون چه محصولات الان و چه محصولات ارزنده ای که در آینده قراره منتشر بشه بگیری؟

فقط کافیه که پیج اینستاگرام بالای 10k داشته باشی و مارو تگ کنی و ما یه کد تخفیف بهت میدیم که می تونی روی کل سبد خریدت 30 درصد تخفیف بگیری.

یه تقلب بهت برسونم؟ اگر خودتم پیج 10k نداشتی می تونی از یکی دیگه بخوای که ما رو تگ کنه.

جهت دریافت کد تخفیف و بنر به یکی از پیج های اینستاگرامی زیر دایرکت بدین و کلمه کد تخفیف رو تایپ کن.

@virainvest.ir

@babakahmadpoor.finance

اگر روی لینک زیر هم کلیک کنی مستقیم میتونی وارد پیج اینستاگرامیمون بشی!

توی پیج اینستامون کلی آموزش، خبر، تحلیل و سیگنال از بورس و فارکس و ارز دیجیتال داریم.

تمام ویدیوهای آموزشی توی حوزه های پولساز هم در کانال یوتیوبمون قرار داره.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *